Işıkyılı (Lightyear) 2022 Film izle – FullfilmiizleHD
 1. Işıkyılı (Lightyear)

  Işıkyılı (Lightyear)

  4K Dublaj

  Buzz Lightyear, Star Command'da bir uzay korucusudur. Star Command'da en iyi arkadaşı Alisha Hawthorne ile birlikte çalışan Buzz, Featheringhamstan isimli yeni ekip üyesi ile birlikte T'Kani Prime isimli yeni ve yaşanabilir bir gezegen keşfeder. Fakat bu yeni gezegen her ne kadar yaşanabilir bir gezegen olsa da içerisinde oldukça düşmanca davranan bazı canlılar bulunmaktadır ve bu yüzden de Buzz ve ekibi yeniden gemilerine dönmek zorunda kalırlar. Fakat bu gemiye dönüş ve gezegenden geri çekilme esnasında Buzz farkında olmadan gemiye zarar verir ve geminin tamir edilmesi için de tüm mürettebatın gemiden çıkması gereklidir.
  Bu sırada Buzz ve ekibi hem onarım işlerini yürütmekte hem de yaşayabilecekleri bir koloni kurmaktalardır. Onarımın başarılı olup olmadığını anlamak için Buzz, hiperuzay yakıtını test etmek amacı ile gemi ile sadece dört dakikalık bir yolculuk yapar ancak bu yolculuğunun sonunda T'Kani Prime’de gemi ile hareket etmenin her bir dakikasının bir yıla eşit olduğunu anlar. Buzz ise bu durumu bilmesine rağmen yakıtı test etmeye devam etmeye karar verir ve testlerinin sonunda aslında 64 yıl geçmiştir. Bu geçen 64 yıl içinde de sevgili dostu Alisha karısı Kiko ile birlikte bir oğula sahip olmuş ve sonunda da yaşlılıktan ölmüştür. Ancak bu testlerin en iyi yanı Buzz’ın bazı yakıt birleşimleri ile testler yapıp ışık hızından bile daha hızlı olan bir hızı elde etmesidir.
  Orijinal adı ile Lightyear ismini alan aksiyon ve macera dolu animasyonda Angus MacLane animasyonun yönetmen koltuğundaki isimdir. Hem Türkçe dublaj hem de 4k film formatı ile izleyebileceğiniz animasyonda Jason Headley ile Matthew Aldrich ve de yine MacLane yapımın senarist ekibini oluşturan isimlerdir. Bir diğer adı ile Işıkyılı adını alan yapımda Chris Evans ile Keke Palmer ve de Peter Sohn yapımın dublaj ekibinde yer alan isimlerdir.
  6.0
  ( Toplamda 1 oy verildi. )

      7.1   337

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Film izle - Full HD Film izle - 4K Film izle