JFK Revisited: Through the Looking Glass Film izle – FullfilmiizleHD
 1. JFK Revisited: Through the Looking Glass

  JFK Revisited: Through the Looking Glass

  1080P Dublaj

  Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en karanlık olaylarından biri olan, 35. ABD başkanı John F. Kennedy'nin suikastini konu alan bu belgesel; şimdiye dek görülmemiş görüntüler ve röportajlarla olayın perde arkasına ışık tutuyor. İlk olarak 12 Kasım 2021 tarihinde sinemaseverlerle buluşan bu belgeselin yönetmenlik koltuğunda Oliver Stone otururken, yapımın senaryosu ise James DiEugenio’un imzasını taşıyor. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan bu film, belgesel türünde karşımıza çıkıyor. IMDB’den 7.5 gibi son derece başarılı bir puan alan belgeselde, John F. Kennedy; Walter Cronkite, Malcolm Kilduff, Lyndon B. Johnson ve Jacqueline Kennedy gibi isimler yer alıyor. JFK Revisited Through the Looking Glass filminde tarihler 22 Kasım 1963’ü gösterdiğinde dönemin 35. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan John F. Kennedy, olacaklardan habersiz bir şekilde; halkını selamlamak için konvoyuyla birlikte yola çıkmıştır. Ancak şehre varmasından kısa bir süre sonra Kennedy, bir keskin nişancı tarafından vurulmuş ve hayatını kaybetmiştir. Üzerinden 50 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen faili hala bulunamayan bu kanlı suikast, Amerika tarihinin en karanlık olayları arasında yerini almıştır. Yaşanan bu olayın ardından katil her ne kadar aransa da bir türlü bulunamamış, Kennedy’e isabet eden kurşunun kime ait olduğu çözülememiştir. Bunun üzerine yapılan birçok belgesel, bu suikast ile ilgili gizlilik yasası çıkmasına neden olmuştur.
  Ancak 1992 yılında Kongre, John F. Kennedy suikasti hakkındaki kayıtları toplamayı serbest bırakmış ve bu tarihten sonra suikast ile ilgili belgelerin gizliliği kaldırılmıştır. Oscar ödülü yönetmen Oliver Stone’un yaptığı bu belgesel ise, bu zamana kadar hiçbir yerde olmayan röportajların ve görüntülerle birlikte sinemaseverlere bu kanlı olayın perde arkasını anlatmaya çalışmaktadır. Üzerinden tam 59 yıl geçmesine rağmen faillerine hala ulaşılamayan ve bir türlü aydınlatılamayan bu suikast, tüm Amerika Birleşik Devletleri tarihinin belki de en karanlık olayı olarak tarihin tozlu raflarında kendisine yer bulmuştur. Yapım, bu karanlık suikasti daha önce hiç görülmemiş görüntülerle izleyiciye aktarıyor.
  5.0
  ( Toplamda 0 oy verildi. )

      6.8   95

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Film izle - Full HD Film izle - 4K Film izle