Şeytanın El Kitabı 2018 Film izle – FullfilmiizleHD
 1. Şeytanın El Kitabı

  Şeytanın El Kitabı

  1080P Dublaj

  Korku filmlerine alışılmışın dışında bir yorum katan ve sinemaseverleri ürkütmeyi gerçekten de başaran bir yapım olan The Field Guide to Evil, farklı geleneklerden sekiz korku hikayesini bir araya getiriyor. Dünyanın birçok yerinde, yıllardır insanların duyduğu korku hikayelerini içerisinde barındıran bu yapım; aynı zamanda insanların neyden ve ne sebeple korktuklarını da ele almaya çalışıyor. Sekiz farklı hikayenin de yönetmenlerinin ayrı olduğu bu yapımın yönetmenliklerini Ashim Ahluwalia, Katrin Gebbe, Yannis Veslemes, Can Evrenol, Severin Fiala, Calvin Reeder, Agnieszka Smcynzska gibi isimler üstlenirken, filmin senaryosu da başta Elif Domanic, Can Evrenol ve Severin Fiala olmak üzere birçok kişinin imzasını taşıyor. İlk olarak 1 Mart 2018 tarihinde beyazperdeyle buluşan yapım, IMDB’den de 4.8 puan alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise başta Jilon VanOver, Birgit Minichmayr, Fatma Mohamed, Sarah Navratil, Claude Duhamel, Vangelis Mourikis, Niharika Singh ve Naz Sayıner olmak üzere daha birçok isim bulunuyor.
  Kimilerinin bir antoloji olarak baktığı bu sıradışıyı yapım, tarih boyunca farklı kültürlerde insanlara anlatılmış olan birçok korku hikayesini sinemaseverlerle buluşturuyor. Filmde, Türkiye’den Haunted by Al Karisi: The Childbirth Djinn, Polonya’dan The Kindler and the Virgin, Avusturya’dan The Sinful Women of Hollfall, Hindistan’dan The Palace of Horrors, Almanya’dan A Nocturnal Breath, ABD’den Beware of the Melonheads ve Macaristan’dan Cobbler’s Lot gibi birçok farklı kültürde yaşayan insanların bazılarına göre efsane, bazılarına göre sıradan bir hikaye olarak gözüken bu yapımların tek ortak noktası ise; dinleyenlere ve izleyenlere korku dolu anlar yaşatmak oluyor. Bazı aşk ihanetlerinin getirdiği lanetlenmelerden, şeytanla anlaşma yapanların ödediği bedellere; birçok gizemli ve korkunç olayı içerisinde barındıran bu yapım, aynı zamanda insanları gerçekte korkutan şeyin ne olduğunu da anlamaya çalışıyor. Bu sekiz farklı kültürde belki de insanların sahip olduğu korkuların yapıtaşları olan bu hikayeler, sinemaseverlere gerçekten de korku dolu anlar yaşatmayı başarıyor.
  5.0
  ( Toplamda 0 oy verildi. )

      5.6   118

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Film izle - Full HD Film izle - 4K Film izle